Udekoruj mieszkanie
fotoobraz kwiat

Dlaczego warto zawiesić fotoobraz na ścianę?

Dom pozbawiony jakichkolwiek dekoracji często jawi się dość obco i nieciekawie. Nawet w aranżacjach w stylu minimalistycznym lub industrialnym dobrze zastosować jakiś element dekoracyjny, oczywiście ścisłe dopasowany do charakteru danego wnętrza. Jednym z najciekawszych, a zarazem najmodniejszych w ostatnim czasie pomysłów wydaje się ozdobienie ściany drukowanym obrazem. Fotoobraz idealnie wpasuje się w każde wnętrze, co daje nam nieograniczone możliwości zaprojektowania domu, mieszkania bądź biura zgodnie z własnym upodobaniem oraz klimatem pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Korzystna cena

Fotoobrazy mają kilka zalet. Przede wszystkim są tańsze w stosunku do obrazów malowanych przez artystów, co na pewno docenią wszyscy, którym zależy na przykuwającym wzrok elemencie dekoracyjnym, ale jednocześnie niezbyt drogim. Koszty fotoobrazów kształtują się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od wymiaru czy też rodzaju wybranego podkładu. Wiadomo, że podkład z bawełny będzie oznaczał trochę większy wydatek w porównaniu z płótnem poliestrowym. Jednakowoż, to i tak znacznie mniej niż dzieła malowane.

Szybki czas realizacji

Nie można także pominąć szybkości realizacji zlecenia, gdyż w ciągu kilku dni zamówiony fotoobraz może zawisnąć na ścianie i cieszyć swoim urokiem wszystkich domowników lub klientów oraz partnerów biznesowych przychodzących do biura. W ten sposób, w bardzo krótkim czasie da się osiągnąć naprawdę spektakularny efekt i to bez drastycznych wydatków.

Bogactwo motywów

Walorem docenianym przez wszystkich wydaje się możliwość skorzystania z milionów propozycji gotowych motywów albo stworzenie takiego obrazu z własnego zdjęcia, co oprócz zalet artystycznych zazwyczaj przedstawia bezcenną wartość sentymentalną. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na odpowiednią rozdzielczość zdjęcia, aby ograniczyć widoczność pikseli, które z pewnością zepsułyby końcowy efekt i obniżyłyby wymiar estetyczny obrazu. Dlatego warto też skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy, a wtedy można liczyć na fachowe podpowiedzi, np. w kwestii ewentualnego wykorzystania własnego zdjęcia, a przede wszystkim zastosowanie urządzeń i akcesoriów wysokiego gatunku. To ważne z punktu widzenia jakości.

Szerokie zastosowanie

Jak już wcześniej wspomniano, fotoobrazy nadają się zarówno do domów i mieszkań prywatnych, jak i lokali usługowych. Należy jedynie dopasować motyw do konkretnego pomieszczenia. Wiadomo, że obrazy jedzenia najbardziej sprawdzą się w kuchni, z kolei obrazy miast czy pejzaże pięknie ozdobią salon, natomiast do zakładu fryzjerskiego nadają się obrazy fryzur. We wnętrzach minimalistycznych świetnie będą się prezentować delikatne grafiki, a w pokoju dziecięcym obraz przedstawiający jakiegoś bohatera z bajek bądź kreskówek. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zdecydować się na zwieszenie obrazów w formie tryptyku, oczywiście tematycznie powiązanego ze sobą.

Prosta pielęgnacja

Jeżeli wybierzemy fotoobraz wykonany z najlepszych materiałów, to nie ma ryzyka blaknięcia kolorów lub powstawania plam i przebarwień, np. pod wpływem działania promieni słonecznych. Jedynie od czasu do czasu dobrze go oczyścić z kurzu, najlepiej miękką i suchą ściereczką.

Jak widać takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet, więc trudno się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na ozdobienie ścian oryginalnym fotoobrazem.