Udekoruj mieszkanie

Jak wykorzystać widoki i krajobrazy w zdobieniu domu?

Każdy z nas chce mieć piękne mieszkanie. Często jednak zdarza się, że nasze mieszkania są niewielkie i zagracone. Tendencja ta się zmienia, jednak jeszcze w wielu miejscach trwa tradycja bibelotów wystawionych za szkłem w gablotce. Sprawia to jednak wrażenie klaustrofobii oraz dezorganizacji. Dzisiejsze trendy podążają jednak w kierunku minimalizmu, jednolitych deseni, zabawy bardziej kolorami niż ilością przedmiotów – właśnie ze względu na wszechogarniające ograniczanie przestrzeni mieszkańców. Świetnym rozwiązaniem dla małych mieszkań są… fotoobrazy – przykłady? https://bajkoweobrazy.pl.

Dobieramy pejzaż

Pejzaże zdecydowanie powiększają nasze mieszkania, ale potrzebne są im odpowiednie warunki do tego, by spełniły swoje role. Przede wszystkim ściana, na której ma być eksponowany obraz, nie powinna być ozdobiona w żadne inne, nawet mniejsze obrazki, ponieważ przez to odpowiedni efekt nie zostanie osiągnięty. Ściana powinna być całkiem gładka, najlepiej pomalowana w kolor zbliżony do tego z zawieszanego obrazu (ton ciemniejsza lub ton jaśniejsza) lub zupełnie kontrastowa, jeśli odpowiadają nam odważne rozwiązania. Ściana nie powinna być też przystawiona meblami. Wtedy pokój wizualnie stanie się większy.

Co pasuje, co nie pasuje

Przede wszystkim musimy wiedzieć, co się nam podoba i jak chcemy ten fakt wykorzystać. Krajobrazów jest całe mnóstwo, dlatego musimy wiedzieć, co nas przekonuje i blisko czego chcielibyśmy żyć. Bardzo dobrym wyborem byłyby np. obrazy miasta Londynu (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/londyn). Nadałoby to pokojowi iście nowoczesny wygląd. Odpowiednio dopasowane obrazy będą nam bowiem każdego dnia dodawały siły i energii do działania przez cały dzień.

2 komentarze

Dodaj komentarz